Ako zvýšiť žene chuť na sex?

Ako zvýšiť žene chuť na sex?

Vedeli ste, že nedostatok libida, teda chuti na sex, je u žien častejší, než ako u mužov? Výskumy preukazujú, že až 32% ženám a 15% mužom chýba chuť na pravidelný sex.

A môže to prísť ako blesk z jasného neba – nízke libido vás môže zasiahnuť v akomkoľvek veku či období vášho života, z rôznych dôvodov – nízky testosterón, depresia, stres, vzťahové problémy, sexuálne dysfunkcie, lieky na predpis, choroby, nadváha, alkohol, fajčenie, nedostatok alebo naopak, nadmerné cvičenie a pohyb, drogy, alkohol….Je toho dosť, čo môže vplývať na vaše libido a preto niet divu, že sa táto téma stáva čoraz diskutovanejšou.

Ak máte malú alebo žiadnu chuť na sex, nezúfajte, ani sa necíťte zahanbene. Určite v tom nie ste sami. A máme pre vás dobrú správu – zvýšiť vaše libido dnes môžete akýmkoľvek spôsobom – najlepšie tým prirodzeným. Ak je teda vašou túžbou zvýšiť svoje sexuálne vzrušenie, potom musíte začať sami od seba – či už zmenou životosprávy, znížením stresu, zlepšením spánku alebo pomocou prírodných afrodiziák v podobe jedál alebo výživových doplnkov. Poďme však pekne po poriadku a vysvetlime si, čo vlastne libido je a prečo sa u niektorých žien zvykne strácať.

Čo je libido

Libido alebo chuť na sex je sexuálna túžba človeka, teda túžba po sexuálnej aktivite. Ide o súhrn hormónov a procesov, ktoré sa dejú v ľudskom organizme a vytvárajú sexuálnu energiu a pud. Libido je teda prirodzený pud, ktorý je charakterizovaný vrodenými reflexmi – vďaka nim ľudia pociťujú nielen túžbu, ale aj potrebu sexuálneho styku.

Táto túžba môže postupom veku napríklad u mužov miznúť, čo je normálne (vek, stres, nízky testosterón, erektilná dysfunkcia), no strata libida sa môže objaviť kedykoľvek, aj u mladších ročníkov. Chod libida závisí od toho, ako v našom organizme fungujú mužské a ženské hormóny. Na sexuálny apetít vplýva aj psychické zdravie, choroby, vek, ale aj vedľajšie účinky liekov. A ako dobre vieme, nie sú v tom len muži samotní. Poďme si teda bližšie rozobrať, ako je tu u žien.

Pokiaľ ide o nízku sexuálnu túžbu u žien, príčin môže byť niekoľko. Či už sú to príčiny, ktoré majú psychologický podtón (nezhody v partnerstve, stres, negatívne sexuálne zážitky) alebo zdravotné problémy (gynekologického charakteru, štítna žľaza a pod.), je potrebné sa touto témou zaoberať, lebo akákoľvek strata chuti na sex a nízka vzrušivosť môže negatívne ovplyvňovať život ženy nielen po fyzickej, ale aj po psychickej stránke.

Prečo libido u žien klesá

Ako možno vieme, nízke hladiny testosterónu nespôsobujú len šarapatu u mužov – ženy môžu tiež pociťovať nízku hladinu tohto hormónu – hladiny ženského testosterónu vrcholia v polovici 20. roku života a potom neustále klesajú, až kým žena neprejde menopauzou. A po menopauze hladina testosterónu u žien až dramaticky klesá a s ňou dramaticky klesá aj chuť žien na sex. Ak k tomu pridáte aj antikoncepciu či iné formy hormonálnej prevencie tehotenstva, to všetko má svoj dopad na túžbu ženy po sexuálnej aktivite.

Pokles libida môže byť krátkodobý, ale aj dlhodobý.

Krátkodobý pokles libida – nastáva vtedy, ak máte ťažké obdobie, či už v práci alebo v živote. Alebo ste začali užívať nejaké lieky alebo vaše telo aktuálne bojuje s hormonálnou nerovnováhou. Nízke libido sa potom prejaví len prechodne – ak sa vám v živote zasa uľaví, tak aj zdravá chuť na sex sa vráti v plnej sile. Spravidla sa sexuálny apetít urovná po pár týždňoch či mesiacoch.

Dlhodobý pokles libida – ide o problém, pokiaľ sa sexu vyhýbate, či už kvôli duševnej bolesti, blokom alebo kvôli hlbším zdravotným problémom. V takomto prípade sa chuť na sex stráca na niekoľko mesiacov, až rokov.

Ako zvýšiť libido u žien

Existujú dve kľúčové chemikálie, ktoré u (nielen) žien ovplyvňujú chuť na sex, a to: dopamín a prolaktín. Dopamín zvyšuje túžbu na sex, zatiaľ čo prolaktín ju znižuje. Ak užívate nejaké lieky, mali by ste vedieť, že niektoré z nich môžu tieto chemikálie obsahovať a teda niektoré môžu zvýšiť uvoľňovanie prolaktínu alebo inhibovať uvoľňovanie dopamínu. Taktiež nadváha, problémy vo vzťahoch, depresia, lieky na predpis, alkoholizmus, drogy, cukrovka – aj toto všetko môže byť príčinou nízkej sexuálnej chuti na sex u oboch pohlaví.

https://www.poluscitycenter.sk/7-afrodiziak-ktore-zvysia-vase-libido/

Aj tu je však dobré poznať prevenciu – ak si chcete zachovať svoje libido v norme alebo znovu prinavrátiť chuť na sex, začnite od seba, prirodzenou cestou. Napríklad aj tým, čo máte v kuchyni. Niektoré potraviny totiž dokážu zvýšiť vaše libido. Aké to sú?

Potraviny, ktoré zvyšujú libido

Ak chcete zvýšiť vašu chuť na sex pomocou stravy – v nasledujúcich riadkoch si povieme, ktoré potraviny by ste mali jesť viac a ktorým by ste sa, naopak, mali vyhýbať, prípadne ich obmedziť.

Kolagén, čokoláda, koreniny…

Jedzte potraviny bohaté na kolagén, nakoľko produkcia kolagénu s vekom prirodzene klesá, čo má vplyv na zdravie pokožky a udržanie jej pevnosti. A to môže u mužov viesť k problémom s udržaním erekcie a u žien zas spôsobiť uvoľnenie vaginálnej steny. Ak chcete kolagén prirodzene do svojho tela dopĺňať, jedzte viac kostného vývaru alebo užívajte kolagénové doplnky. Aj vitamín C pomáha zvyšovať produkciu kolagénu.

Efekt „viagry“ môžu mať aj vodný melón či banány. Ako? Vodný melón obsahuje fytonutrienty (lykopén, betakarotén a citrulín), ktoré uvoľňujú krvné cievy a tým pádom môže byť v posilnení libida užitočný. Konzumácia banánov zas pomôže zvýšiť hladiny ženských hormónov, ktoré zvyšujú sexuálnu túžbu.

Ak obľubujete čokoládu, konkrétne horkú, je tiež fajn pridať si ju do svojho jedálnička na posilnenie libida, navyše, čokoláda, resp. kakaové bôby sú považované za afrodiziakum – dbajte pri výbere čokolády na to, aby ste si vybrali kvalitnú tmavú čokoládu, s nízkym obsahom cukru. Podobný efekt ako čokoláda majú aj brazílske (para) oriešky, ktoré majú vysoký obsah selénu, ktorý udržiava zdravú hladinu testosterónu v tele. Oriešky tiež pomáhajú pri produkcii serotonínu v tele, podobne ako horká čokoláda.

Koreniny, koreniny a koreniny. Korenie je plné antioxidantov, čo je skvelé nielen pre libido, ale aj pre celkové zdravie. Výťažky napríklad z muškátového orieška a klinčeka zlepšujú sexuálne správanie samcov zvierat – a veru v tomto sme si my ľudia a zvieratá dosť podobní. Šafran zas zlepšuje sexuálnu dysfunkciu u žien, ako aj u mužov.

Potraviny s vysokým obsahom bielkovín a afrodiziaká

Pre navrátenie chuti na sex odporúčame siahnuť po potravinách bohatých na bielkoviny – vajcia, ryby, hydina, hovädzina, jahňacie mäso – zvýšia vám náladu, aj libido.

Príroda je najlepším liečiteľom a inak to nie je ani v prípade chuti na sex a sexuálneho zdravia. Vyskúšajte prírodné afrodiziaká a podobe byliniek alebo extraktov z nich a ich účinky pocítite takmer okamžite. Známym afrodiziakom je Maca, ženšen, senovka grécka či kotvičník zemný – všetky majú jedno spoločné – zvyšujú chuť na sex a podporujú erekciu, potenciu, plodnosť a celkové zlepšenie života (aj sexuálneho) ako u žien, tak aj u mužov. Ženšen navyše u žien potláča príznaky PMS a menopauzy, upravuje priebeh menštruácie a celkovo zlepšuje náladu. Tieto bylinky môžete prijímať do tela v podobe čajov, nápojov, ale aj vo forme voľne dostupných výživových doplnkov.

No a ešte jeden tip: Ak nechcete byť unavené, mať bolesti hlavy a sucho v pošve, nezabúdajte veľa piť. Pitný režim je dôležitý a týka sa to aj v prípade libida. Dehydratácia môže v opačnom prípade spôsobiť množstvo vedľajších účinkov, ktoré môžu ľahko otupiť sexuálnu túžbu.

Potraviny, ktoré znižujú libido

Ide logicky o potraviny, ktoré zvyšujú obezitu – mastné jedlá, vyprážané, veľa cukru, veľa soli – vymeňte ich radšej za zdravšie verzie. Rovnako tak skúste obmedziť cukor, kofeín, alkohol či potraviny s vysokým obsahom sodíka, ktoré môžu prispieť k vysokému krvnému tlaku, čo môže znížiť prietok krvi do pohlavných orgánov.

Ďalšie rady a tipy, ako prirodzene zvýšiť libido

Okrem zmeny životosprávy, konzumácie zdravých jedál či bylinkovej pomoci, môžete svoje sexuálne zdravie podporiť aj viacerými aktivitami. Zaujíma vás, aké to sú! Je to jednoduché – stačí sa o probléme s nízkym libidom začať rozprávať – nebojte sa s partnerom o tejto téme diskutovať a vzájomne si hovoriť, čo vás trápi a čo naopak, robí vaše milostné spolužitie ešte lepším. Uvidíte, že aj toto bude prvý krok k tomu, aby ste opäť prinavrátili svoj sex k životu.

Ak máte veľa práce a stresu a kvôli nim odkladáte svoje sexuálne „povinnosti,“ myslite na to, že časté odkladanie sexu môže viesť k ochladnutiu vášho partnerského spolužitia. A to by ste predsa nechceli. Skúste teda oživiť svoje posteľné radovánky a vymeňte stereotyp za vzrušenie – niekedy stačí málo – kúpiť si novú, sexi spodnú bielizeň, mať pred sexom kvalitnú predohru alebo popustiť uzdu svojej fantázii a vyskúšať v posteli niečo nové – či už novú polohu, miesto alebo si na pomoc privolať sexuálnu hračku – fantázii sa medze nekladú. Hlavne, aby ste boli spokojná vy a váš partner.

A vy, milí páni, nezabúdajte na dobrú predohru – je totiž všeobecne známe, že ženám trvá o čosi dlhšie, než sa vzrušia, ako vám. Nezabudnite počas predohry stimulovať partnerkin bod G, dotýkať sa jej a bozkávať ju a vzrušenie a chuť na sex vašej polovičky sa razom dostavia.

Výživové doplnky na zvýšenie ženského libida

Spojte preventívne opatrenia v podobe zdravej životosprávy, pohybu, oddychu či „experimentovania“ v posteli s doplnkami výživy na sexuálnu vitalitu a libido značky Stoporex® Women – ide o unikátne tabletky pre ženy s výťažkami afrodiziakálnych bylín (Maca, ženšen a ďalšie), vitamínov, aminokyselín a ďalších účinných látok, ktoré prirodzene podporujú chuť na sex žien, majú pozitívny vplyv na príznaky menštruácie aj menopauzy.

Aké sú výhody výživových doplnkov pre ženy Stoporex® Women?

  • Prirodzené zloženie pre ženský organizmus
  • Dostupnosť bez vyšetrenia a predpisu, tabletky objednáte priamo u výrobcu z pohodlia domova
  • Možnosť dlhodobého dávkovania každý deň
  • Vplyv na pohlavný aparát aj celkovú vitalitu
  • Jednoduché užívanie bez vedľajších účinkov
  • Podpora sexuálneho zdravia a stimulácia libida
  • Zlepšenie hormonálnej rovnováhy a regulácie
  • Správne fungovanie nervového systému a látkovej premeny
  • Pomoc s negatívnymi prejavmi menopauzy a ich zníženie
  • Zvýšenie energie, vitality a výkonu a potlačenie únavy.

Stoporex® Women komplexne podporí sexuálny život a bezproblémové fungovanie pohlavnej a hormonálnej sústavy ženy. Je vhodný bez ohľadu na vek, kým u mladších žien stimuluje libido a plodnosť, u starších pomáha s menopauzou a hormonálnou rovnováhou. Vyskúšajte tieto tabletky aj vy a zaraďte sa k ďalším spokojným ženám, ktoré si dokážu naplno užívať svoj život (aj sexuálny) naplno.